پرش به

• مهمان گرامی به انجمن برنامه نویسی بیسیک فور ایکس خوش آمدید برای استفاده از تمام امکانات انجمن لطفا ثبت نام کنید.
    تصویر

جستوجوی حرفه ای با دیتابیس آنلاین (b4a)

جستوجوی حرفه ای جستوجو در دیتابیس آنلاین

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
    11 پاسخ برای این موضوع

#1 ارسالی يكشنبه ۳۰ خرداد ۹۵ - ۲۲:۵۶:۲۲

koorosh
    koorosh
    +15
    • ██▒▒▒▒▒▒▒▒ %5

• 20 ارسال

سلام دوستان و اساتید محترم

من برنامه ای طراحی کردم که با تب هاست طراحی شده که یکی از تب های اون اطلاعات رو از توی دیتابیس به صورت مولتی پنل لود میکنه توی یکی از تبهاش یه جستو درست کردم که از توی دیتابیس آنلاین جستوجو کنه و طبق فیلترهایی که براش قرار دادیم مولتی پنل هایی که به فیلترها نزدیک هستند پیدا کنه و توی همون تب نمایش بده ولی نتونستم اعصابم بهم ریخت

حالا کسی هست کمکم کنه؟  لطفا

#2 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۰۷:۲۱:۱۷

m007moh
    m007moh
    +347
    • ıllıllı Basic4X User ıllıllı

• 162 ارسال

مدال های کاربر

سلام دوستان و اساتید محترم

من برنامه ای طراحی کردم که با تب هاست طراحی شده که یکی از تب های اون اطلاعات رو از توی دیتابیس به صورت مولتی پنل لود میکنه توی یکی از تبهاش یه جستو درست کردم که از توی دیتابیس آنلاین جستوجو کنه و طبق فیلترهایی که براش قرار دادیم مولتی پنل هایی که به فیلترها نزدیک هستند پیدا کنه و توی همون تب نمایش بده ولی نتونستم اعصابم بهم ریخت

حالا کسی هست کمکم کنه؟  لطفا

با سلام

جستجو کردن توی پنل ها کار ساده ای نیست و باید با tag , sender کار کنی من بهت پیشنهاد میدم کد sql بنویسی و تو دیتا بیست جستجو کنی و بعدش پنل ها رو بسازی 

حالا اگه دیتا بیست افلاین هست که کدا رو تو  خود بیسیک بنویس و اگرم که آنلاینه خب باید با php  بنویسی و با جیسون دریافت کنی ک کلیات کار یکیه 

• salmana این پست را پسندیده است

#3 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۱:۰۰:۵۴

koorosh
    koorosh
    +15
    • ██▒▒▒▒▒▒▒▒ %5

• 20 ارسال

با سلام

جستجو کردن توی پنل ها کار ساده ای نیست و باید با tag , sender کار کنی من بهت پیشنهاد میدم کد sql بنویسی و تو دیتا بیست جستجو کنی و بعدش پنل ها رو بسازی 

حالا اگه دیتا بیست افلاین هست که کدا رو تو  خود بیسیک بنویس و اگرم که آنلاینه خب باید با php  بنویسی و با جیسون دریافت کنی ک کلیات کار یکیه 

خب داداش شما کدهای مخصوص دیتابیس آنلاین رو داری خدا خیرت بده کداشو بهم برسون هر جوری بخوای جبران میکنم برات

#4 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۱:۲۰:۲۶

m007moh
    m007moh
    +347

• 162 ارسال

مدال های کاربر

خب داداش شما کدهای مخصوص دیتابیس آنلاین رو داری خدا خیرت بده کداشو بهم برسون هر جوری بخوای جبران میکنم برات

بفرما

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

ببین داداش این روی wamp  نوشتمش باید ip  دیتا بیست و یوزرنیم پسورد رو تو قسمت con = mysql_connect   بذاری از طرفی $key  مقداری هست ک باید از بیسیک پست بشه اینم که mysql_select_db نام دیتا بیست هست

خب بعدش باید از طرف بیسیمک با استفاده از json , map , list  دریافت کنی و پردازش کنی 

• koorosh, Sina, طاها الیاس زاده و 2 فرد دیگر این پست را پسندیده اند

#5 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۱:۲۳:۴۳

Sina
    Sina
    +470
    • ıllı Basic4X Moderator ılılı

• 377 ارسال

مدال های کاربر

می شه بگید باید ه شکلی پست بکنیم و چگونه سرچ ها را توی یک لیست ویو قرار بدیم؟
    منتظر کتابخانه های خوب با پیشوند ir باشید
    کتابخانه های در حال ساخت :
    Irmyket
    توضیحات بیشتر:
    دسترسی به همه مایکت ها از نظر برنامه یا مثلا آوردن بخش نظرات و بخشی که برنامه شما توی هر کدام از مایکت ها که باشد
    وضعیت : کامپایل گیری
    Irgps
    توضیحات بیشتر:
    گرفتن مکان شما از نظر شهر کشور و جمعیت و موقعیت های مکانی(lot , lat)
    وضعیت:درحال نوشته شدن (تحقیقات انجام شده)
    Irpardakht
    توضیحات بیشتر:پرداخت اینترنتی آنلاین که همان پرداخت درون برنامه است البته بدون نیاز به اپلیکیشن کمکی و با صود پانزده درصد
    نفرات لازم: به یک نفر که مسلط به پی اچ پی باشد و یک سایت داشته باشد
    سن بالای هجده سال
    وضعیت : کتابخانه بیسیک انجام شده فقط هاست لازم است
    Irmaterial
    توضیحات بیشتر: توضیحات در لینک زیر

وضعیت : بعضی اشکالات جزئی مانده است
    برنامه های در حال ساخت:
    کلاس درس
    توضیحات بیشتر :با کسانی که بیایند درمورد برنامه صحبت می کنم
    نفرات لازم : یک نفر برای طراحی UI یک نفر که مشخصات irpardakht را داشته باشد

#6 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۱:۴۱:۵۲

koorosh
    koorosh
    +15
    • ██▒▒▒▒▒▒▒▒ %5

• 20 ارسال

بفرما

برای مشاهده این بخش لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو نیستید از این قسمت عضو سایت شوید

ببین داداش این روی wamp  نوشتمش باید ip  دیتا بیست و یوزرنیم پسورد رو تو قسمت con = mysql_connect   بذاری از طرفی $key  مقداری هست ک باید از بیسیک پست بشه اینم که mysql_select_db نام دیتا بیست هست

خب بعدش باید از طرف بیسیمک با استفاده از json , map , list  دریافت کنی و پردازش کنی 

داداش شما که بزرگواری کردید و اینا رو دادید لطفی بکنید مابقی کدها رو هم بدید منظورم تمام کدهای مورد نیاز هستش که هم دعای خیری برای شما و خونوادتون بکنیم و هم کارمون راه بیوفته و هم اینکه اگه عمری بود جبران زحمت بکنیم

#7 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۴:۵۱:۰۸

m007moh
    m007moh
    +347

• 162 ارسال

مدال های کاربر

داداش شما که بزرگواری کردید و اینا رو دادید لطفی بکنید مابقی کدها رو هم بدید منظورم تمام کدهای مورد نیاز هستش که هم دعای خیری برای شما و خونوادتون بکنیم و هم کارمون راه بیوفته و هم اینکه اگه عمری بود جبران زحمت بکنیم

خب فکر کنم یجور آموزش لازمه

پس شروع میکنیم

ببینید واسه اینکه بخوایم با دیتا بیس آنلاین کار کنیم حتما باس از PHP  استفاده کنیم ک هزار مدل داره من اونی که از همهساده تر هست رو براتون گذاشتم

خب حالا باید بیایم تو بیسیک مقادیر لازم رو به این فاییل php که تو هاست آپلود کردید بفرستیم 

اینجا اون عبارتی ک میخوایم جستجو کنیم رو باید بفرستیم واسه این کار باید اول یه httpjob تعریف کنیم و به کمک اون پست کنیم ببینید توی فایل php ک من گذاشتم یه key  داریم که عبارتی هست که میخوایم تو دیتا بیس سرچ کنیم

واسه پست اینجوری کار میکنیم مثلا برای جستجوس عبارت "Mohsen"

خب اون ip باید ادرس سرور باشه که مال من اینجا wamp  هست

حالا یه نکته بگم که اگر بخواید 2 تا مقدار پست کنید باید با & از هم جداشون کنید مثلا 

خب حالا چون شما میخواید یه عبارت تو ادیت تکست رو سرچ کنید کد رو اینجوری مینویسید 

خب با این کار عبارتتون ارسال میه به فایل php  و اون با استفاده از کدای sql  که داخلش هست میاد عبارتتون رو پیدا میکنه و اگر وجود نداشت "nist" رو بر میگردونه 

خب تا اینجا ما عبارتمون واسه جستجو رو فرستادیم به php  مون

خب حالا وقت دریافت و پردازشه حلا میریم JobDone  رو مینویسیم 

JobDone  رو اینجوری مینویسیم 

که اون جیسون مربوط به جستجومون میاد و به عنوان string  دریافت میشه فکر کنم با فایل جیسون اشنایید ولی من یه توضیح میدم

فایل جیسن یه فایل کاملا متنی هست و کاملا منطقی و قرار دادی هست فکر کنید عبارت "Mohsen"  که ما سرچ کردیم 2 تا ازش پیدا شه

فایل جیسون اینجوری نشون میده 

خب شما باید این رو پردازش کنید 

واسه این کار نیاز به ستا متغیر دارید  json , map, list

اول میاید تعریف میکنید 

بعد مقدار میدید 

بررسی کنید که جواب ارسالی "nist" نباشه

بعد فایل دریافتی رو بریزید تو json و بعدش json رو بریزید تو lst  الان یه لیست دو خونه ای داریم که هر خونه اون یه ردیف از فایل جیسونه حالا باید یه حلقه بذاریم و خونه به خونه بریزیمش توی mp و از اونجا با استفاده از اسم ستون های دیتا بیس از شون استفاده کتید 

اینجوری اومدیم "Mohsen" رو سرچ کردیم و جواب  رو تو لیست ویو نشون دادیم

خلاصه کدای بالا اینجای 

خلاصه اگه php  رو درست بنویسید مشکلی پیش نمیاد 

یا علی

• Syed Esmaeil, koorosh, salmana و 2 فرد دیگر این پست را پسندیده اند

#8 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۷:۲۷:۲۵

Sina
    Sina
    +470

• 377 ارسال

مدال های کاربر

یک سوال برای من پیش آمد:
    چگونه می توانیم در یک ردیف که مثلا اینجا name است فقط اولی را بگیریم ؟
    الآن شما با این دستور همه ستون خای name که هر دو محسن است را می گیرید حالا ما چگونه فقط محسن اولی را بگیریم ؟
    Irmyket
    توضیحات بیشتر:
    دسترسی به همه مایکت ها از نظر برنامه یا مثلا آوردن بخش نظرات و بخشی که برنامه شما توی هر کدام از مایکت ها که باشد
    Irgps
    توضیحات بیشتر:
    Irpardakht
    توضیحات بیشتر:پرداخت اینترنتی آنلاین که همان پرداخت درون برنامه است البته بدون نیاز به اپلیکیشن کمکی و با صود پانزده درصد
    سن بالای هجده سال
    Irmaterial

برنامه های در حال ساخت:
    کلاس درس

#9 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۸:۴۰:۱۴

m007moh
    m007moh
    +347

• 162 ارسال

مدال های کاربر

یک سوال برای من پیش آمد:
    چگونه می توانیم در یک ردیف که مثلا اینجا name است فقط اولی را بگیریم ؟
    الآن شما با این دستور همه ستون خای name که هر دو محسن است را می گیرید حالا ما چگونه فقط محسن اولی را بگیریم ؟

واسه این کار شما فایل جیسون رو که ریختی تو لیست دیگه تو حلقه نندازش مثلا واسه انتخاب رذیف اول 

یا واسه انتخاب فقط دومی

استفاده کنید

• koorosh و Sina این پست را پسندیده است

#10 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۱۹:۲۵:۲۸

koorosh
    koorosh
    +15
    • ██▒▒▒▒▒▒▒▒ %5

• 20 ارسال

خب فکر کنم یجور آموزش لازمه

پس شروع میکنیم

ببینید واسه اینکه بخوایم با دیتا بیس آنلاین کار کنیم حتما باس از PHP  استفاده کنیم ک هزار مدل داره من اونی که از همهساده تر هست رو براتون گذاشتم

خب حالا باید بیایم تو بیسیک مقادیر لازم رو به این فاییل php که تو هاست آپلود کردید بفرستیم 

اینجا اون عبارتی ک میخوایم جستجو کنیم رو باید بفرستیم واسه این کار باید اول یه httpjob تعریف کنیم و به کمک اون پست کنیم ببینید توی فایل php ک من گذاشتم یه key  داریم که عبارتی هست که میخوایم تو دیتا بیس سرچ کنیم

واسه پست اینجوری کار میکنیم مثلا برای جستجوس عبارت "Mohsen"

خب اون ip باید ادرس سرور باشه که مال من اینجا wamp  هست

حالا یه نکته بگم که اگر بخواید 2 تا مقدار پست کنید باید با & از هم جداشون کنید مثلا 

خب حالا چون شما میخواید یه عبارت تو ادیت تکست رو سرچ کنید کد رو اینجوری مینویسید 

خب با این کار عبارتتون ارسال میه به فایل php  و اون با استفاده از کدای sql  که داخلش هست میاد عبارتتون رو پیدا میکنه و اگر وجود نداشت "nist" رو بر میگردونه 

خب تا اینجا ما عبارتمون واسه جستجو رو فرستادیم به php  مون

خب حالا وقت دریافت و پردازشه حلا میریم JobDone  رو مینویسیم 

JobDone  رو اینجوری مینویسیم 

که اون جیسون مربوط به جستجومون میاد و به عنوان string  دریافت میشه فکر کنم با فایل جیسون اشنایید ولی من یه توضیح میدم

فایل جیسن یه فایل کاملا متنی هست و کاملا منطقی و قرار دادی هست فکر کنید عبارت "Mohsen"  که ما سرچ کردیم 2 تا ازش پیدا شه

فایل جیسون اینجوری نشون میده 

خب شما باید این رو پردازش کنید 

واسه این کار نیاز به ستا متغیر دارید  json , map, list

اول میاید تعریف میکنید 

بعد مقدار میدید 

بررسی کنید که جواب ارسالی "nist" نباشه

بعد فایل دریافتی رو بریزید تو json و بعدش json رو بریزید تو lst  الان یه لیست دو خونه ای داریم که هر خونه اون یه ردیف از فایل جیسونه حالا باید یه حلقه بذاریم و خونه به خونه بریزیمش توی mp و از اونجا با استفاده از اسم ستون های دیتا بیس از شون استفاده کتید 

اینجوری اومدیم "Mohsen" رو سرچ کردیم و جواب  رو تو لیست ویو نشون دادیم

خلاصه کدای بالا اینجای 

خلاصه اگه php  رو درست بنویسید مشکلی پیش نمیاد 

یا علی

دمت گررررررررررررررررررررررررررررررم

داداش فایا php رو هم داری بذاری؟ یا یه راهنمایی کن که از کجا گیر بیارم چون برنامم واقعا لنگه اینه اگه بذارمش کارم راه میوفته و تموم میشه 

#11 ارسالی دوشنبه ۳۱ خرداد ۹۵ - ۲۰:۲۰:۲۴

Sina
    Sina
    +470

• 377 ارسال

مدال های کاربر

فایل php. رو بالا داده اند البته فقط کد هاشو
    و سوالم رو شما خوب متوجه نشدید این کد شما میاد اولین ستون رو می گیره اما من می خواهم اولین ستون مثلا name رو بگیره!؟
    Irmyket
    توضیحات بیشتر:
    Irgps
    توضیحات بیشتر:
    Irpardakht
    سن بالای هجده سال
    Irmaterial

برنامه های در حال ساخت:
    کلاس درس

#12 ارسالی سه شنبه ۱ تير ۹۵ - ۰۷:۱۳:۰۶

m007moh
    m007moh
    +347

• 162 ارسال

مدال های کاربر

فایل php. رو بالا داده اند البته فقط کد هاشو
    و سوالم رو شما خوب متوجه نشدید این کد شما میاد اولین ستون رو می گیره اما من می خواهم اولین ستون مثلا name رو بگیره!؟

خب واسه اینکار باید کد sql  فایل PHP رو تغیرر بدید 

تو کد php  من اینجوری زدم

که * یعنی همه ستون ها

حالا شما اینجوری تغییرش بدید 

فقط ستون name رو میفرسته

• Sina و ali.1020 این پست را پسندیده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی

تغییر Layout ایندکس انجمن
    انتخاب فونت دلخواه
    انتخاب رنگ عناصر
    123456789101112131415
    انتخاب عکس به عنوان پس زمینه
    انتخاب پترن به عنوان پس زمینه
    انتخاب رنگ پس زمینه ایندکس
    انتخاب رنگ منو ها